top of page

Kişisel Referanslarım

Sevgili Burçin ile geleceğimiz hakkında konuşurken büyük bir genç potansiyelimizin olduğunu aynı anda dile getirdik. Bilim, eğitim, teknoloji ve inovasyonun merkezlerinden biri olan Boston’da Eğitim Ataşesi olarak görevime devam ederken, ülkemizden seçilerek gelen ve geleceğin akademisyenleri olacak başarılı master ve doktora  öğrencilerimizin ‘Akademisyenlik Hayatlarında’ ve ‘Gelecek Planlarında yer alan alan ‘Nasıl?’, ‘Neden?’, ‘Ne zaman?’ gibi soruların cevaplarını bulmalarına yardımcı olabilir misin? sorusuna, kendisinden aldığım “Kesinlikle evet” cevabı ile başladı her şey. Bunun üzerine Boston – İstanbul arası yaklaşık altı ay süren son derece keyifli bir çalışmanın ardından, sevgili Burçin bize ‘Akademisyenlik Yolunda Kariyer Planlaması‘ konulu bir workshop hazırladı. Ardından Boston’da öğrencilerimiz ile iki gün süren harika bir çalışma yaptı. Kendisine yapmış olduğu etkili çalışma, ayırdığı vakit, profesyonel ve bir o kadar da samimi çalışması için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

HANDE ÖZKAPANCILAR

PHD., MBA / BOSTON EĞİTİM ATAŞESİ

Burçin Karamercan ile yollarımız bir vakıf  projesinde kesişti. 6 saat süren koçluk çalışmamız neticesinde iş, aile, özel ve sosyal yaşamımda çok büyük değişiklikler gerçekleşti. Burçin Hanım’ın samimi, içten ve engin yaşam tecrübesiyle zorlu okul dönemi sürecimde okul için değil yaşam için öğrenmeyi başardım. Gerek bireysel anlamda gerekse koçluk anlamında Burçin Hanım’la yaşam yolculuğuna çıkmak, zorlukları onunla aşmak bana çok şey öğretti; dört görüşme ile yaşam felsefemi geliştirdim ve sınırlarımı, çizgilerimi, yapabileceklerimi; kısacası kendimi keşfettim. Entelektüel birikimi ve becerisi ile Burçin Hanım uzman bir kariyer koçu…

BURAK MARAKÇI

İLETİŞİM VE TASARIM YÖN. ÖĞRENCİSİ

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Çok sevgili Burçin Hanım,

 

Koçlukta duygusal zekanın ne denli önemli olduğunu, ayrıca bilip de ifade edemediğim kendi gerçeklerimi; yani beni bana fark ettirdiniz. Sabırla ve içtenlikle detayları takip ederek sorularınızla bana özgüven kazandırdınız. Motive ettiniz ve adım attırdınız… Duyarak öğrendiğimiz ideal koçluğu azimle uyguladınız, varlığınızı hissettirerek uzaktan takip ettiniz…

 

Şimdi sıra teşekkür etmek için bende… Sizinle çalıştığım için şanslıyım ve gururluyum!

 

En içten teşekkürlerimi lütfen kabul edin. 

 

Sevgi ve Saygılarımla..

YILDIZ ÖZALP

ASSOC.PROF.DR.

KKTC. YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ

Burçin ile çalışmak gerçek bir zevkti ve hayatımı değiştirdi.

 

Geniş bakış açısıyla birleşen koçluk becerileri, karar verme sürecimi geliştirmeme yardımcı oldu.

 

Pratik önerileri ve kolay uygulanabilir model ve araçları ile kişisel ve profesyonel hayatımda çatışmaları yönetme şeklimi değiştirdi. Burçin ile yapılacak Duygusal Zeka, Liderlik ve Koçluk danışmanlığını şiddetle tavsiye ederim.

 

Alanında birinci sınıf olduğunu düşünüyorum. Katkıları ve yolculuğuma verdiği destek için minnettarım. Yaklaşımı çok samimi, sorgulaması düşündürücü ve etkileşimi kalp açıcı.

 

Hayatıma ve daha nicelerine dokunduğun için çok teşekkür ederim Burçin.

BETTY BENAL TOPUZLU

DIRECTOR

UPS SUPPLY CHAIN SOLUTIONS

İnsanların gelişiminde ve hayatlarında hep bir ‘dönüm noktası’ olduğuna inanan birisi olarak, hayatımdaki bu dönüm noktasını kendisi ile çalışmak olarak görüyorum. Mentorluk süreci boyunca göstermiş olduğu duyarlılık kendi nezdimde hayranlık uyandırmıştır. Çözümler için tavsiye ettiği araç ve yöntemler hep olumlu sonuçlar getirmiştir. Sadece tavsiye etmekle kalmamış, beni harekete geçirecek gerekli ve kalıcı motivasyonu da sağlamıştır. Anlattığım vakaların üzerine kendi deneyimlerini de paylaşarak bir bütünlük sağlamış, tecrübelerini çok faydalı şekilde paylaşmıştır. Vakalarla ve kişilerle ile ilişkilendirerek hep bir bilgi sunmuş ve bunun karşı tarafta iyi anlaşılabilmesi için elinden geleni yapmıştır. 

 

Kendisiyle çalışma fırsatı bulabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Keşke mümkün olsa da eğitimdeki tüm arkadaşlar kendisiyle tanışabilse ve çalışabilse. Çünkü ben kendisi ile çalışabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Burçin Hanım’a kariyerim ve hayatımda bir iz bıraktığı için teşekkür ederim.

MEHMET AKVERDİ

PERFORMANS VE UÇUŞ OPERASYON MÜHENDİSİ  PEGASUS HAVAYOLLARI

20 yıllık uluslararası kariyer hayatımın ertesinde, iki yıl boyunca kendime yeni ve daha anlamlı bir çalışma hayatı kurabilme yolculuğundayken Burçin Hanım’ın danışanı oldum. Kendisi 8 ay boyunca son derece faydasını gördüğüm yaşam koçum oldu. Şimdi artık, sabah kalkarken anlamlı bir iş yaptığımı düşündüğüm ve bana zenginlik katan bir uğraş içindeyim. 

 

Burçin Hanım’la yaptığımız seanslarda dönüştürücü gücümü fark ettim ve bir dizi “a-ha” esnası yaşadım. Daha da önemlisi, Burçin Hanım’ın başarıyla kullandığı psikolojik/sembolik yöntemler sayesinde bu farkındalığı bir aksiyon planına dönüştürecek güce ve kararlılığa eriştim. Müteşekkirim.

MUTLU ŞENCAN

RİSK YÖNETİMİ UZMANI

İNOVASYON EĞİTMENİ / TINK OKULLARI

Burçin… She is Super. She is an incredible reader of human emotions. She sees one’s aura, understands their goals and ambitions deeply and connects with you on professional business partner capacity. These qualities help her hone in on the core elements of the person she is working with and help them reach their breakthroughs

HAKAN ŞATIROĞLU

XR EVANGELİST.BOSTON.USA

Kurumsal Referanslarım

20 yılı aşkın bir sürede, 40’tan fazla küresel şirket ve her seviyede yönetici ile çalıştım. Liderlik, iletişim, kariyer ve kişisel gelişim ile birebir koçluk konularında uzmanlaştım.

12 BİN KİŞİ

İşte o kişilerin çalıştığı kurumlardan bazıları:

Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Doğuş Otomotiv, Borusan Holding, Turkcell, Kraft Foods, Mercedes, Philip Morris, Luxoticca, Shell, Orhan Holding, Rudolf Duraner, Nobel İlaç, Bluechip, TİNK Okulları, Legrand, HP.

Ekran Resmi 2021-08-02 20.46.29.png
bottom of page