top of page
FE6B8081-B7BA-47D5-B40C-A56B5DF43657.JPE

Merhaba! 
Ben, BURÇİN KARAMERCAN

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldum.

 

1987-1997 yılları arasında Eczacıbaşı Grubu’na bağlı İpek Kağıt, Unilever ve British Airways’de çeşitli pozisyonlarda, 1997-2018 yılları arasında ise “insanların ve organizasyonların yüksek tatminli bir performansa ulaşmaları” vizyonuyla hareket eden Wilson Learning Turkey / Ekser Consulting’de çalıştım.

ADLER - Faculty of Professional Coaching Kanada’da başladığım Koçluk Eğitimini İstanbul’da tamamlayarak ATC ünvanını, 2020 yılında ise Six Seconds Duygusal Zeka Profil Uzmanı ve Değerlendiricisi (EQ Assessor ve EQ Profiler) ünvanlarını  aldım.

 

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF üyesiyim.

 

Yaklaşık 25 yıldır, kırkı aşkın küresel şirkete ve her seviyeden 12 bini aşkın yöneticiye eğitmen ve koç olarak yol arkadaşlığı yaptım, yapmaya devam ediyorum. İstedikleri değişimi gerçekleştirmek için farkındalık sağlamaları, harekete geçmeleri, net bir yol haritası çıkarmaları ve emin adımlarla yollarına devam edebilmeleri için onlara liderlik, iletişim, kariyer, kişisel gelişim ve birebir koçluk konularında eşlik etmeye devam ediyorum.

 

2019 yılından bu yana ICFKıvılcımProjesi’nde akredite koç ve YeniBirLider Derneği‘nde mentor olarak görev alıyorum.

2019, “Duygusal Zeka” (EQ) konusunda dünyanın ilk ve en büyük uluslararası organizasyonu Six Seconds ve onun Türkiye Partneri olan Hayatın Ritmi Koçluk&Eğitim&Danışmanlık şirketi ile tanıştığım yıl oldu. 2020'den bu yana Hayatın Ritmi iş ortağı oldum; tüm eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetlerimi halen orada gerçekleştiriyorum.

 

Değişim yönetimi vizyonu içinde ve suyun felsefesine inancımla, ‘hayata katkı sağlamanın’ gücüne ve mutluğuna inanıyor, bu nedenle gönüllülük alanında etkin olarak çalışıyorum.

 

Bir sivil toplum gönüllüsü olarak 2011-2018 yılları arasında Zekeriyaköy Spor Kulübü’nün başkanlığını yaptım, kulübü kurdum ve yapımını gerçekleştirdim. 

 

Hayatımda edebiyat, seyahat ve tenisin önemli bir yeri var. Can Yayınları ve YKY’na edebiyat çevirileri yapıyorum. 

 

Türkiye’yi ve dünyayı keşfetmek için hep yollarda oldum, yolda olmayı çok sevdim.

 

Suyu bu kadar sevmemde ve suyun felsefesine inanmamda belki de yengeç burcu olmam da etkili olabilir.

 

Evliyim ve bir kızım var.

bottom of page